Voľné dobrovoľnícke pozície

od | 8. januára 2022 | Aktuality

V rozšírenom oblastnom tíme radi prijmeme nových dobrovoľníkov a dobrovoľníčky. Podieľaj sa s nami na rozvíjaní skautingu a šír s nami skautské hodnoty v nitrianskom regióne!

BENEFITY DOBROVOĽNÍCTVA V NAŠOM TÍME

 • možnosť priamo sa podieľať na zlepšovaní našej skautskej oblasti,
 • neformálna atmosféra v mladom rozrastajúcom sa tíme dobrovoľníkov,
 • priležitosť pre rozvoj mäkkých zručností a získanie praxe,
 • skautský darček aspoň 1x do roka,
 • zvýhodnený poplatok na oblastné vzdelávacie akcie.

ČLEN/KA TÍMU OBLASTNÉHO ROZVOJA

Náplň práce:

 • operatívna výpomoc Oblastnej rozvojárke;
 • pomoc so zakladaním nových zborov a oddielov;
 • poskytovanie podpory a poradenstva našim zborom;
 • komunikácia so zbormi a získavanie ich spätnej väzby;
 • evidencia a zabezpečovanie oceňovania členov oblasti.

Predpoklady a zručnosti:

 • vek 15+;
 • členstvo v Slovenskom skautingu;
 • bezúhonnosť;
 • zodpovednosť, schopnosť dodržiavať časový plán;
 • schopnosť jasne komunikovať;
 • iniciatva a aktívny prístup;
 • Microsoft Office 365 aplikácie (pokročilý/á),
 • Google apps for Work aplikácie (mierne pokročilý/á).

Časová náročnosť: cca 1,5 hodiny týždenne / prácu možno vykonávať aj online

ZAUJALA ŤA NAŠA PONUKA? NAPÍŠ NÁM NA eva.novotna@skauting.sk!

Všetci záujemcovia a záujemkyne absolvujú vstupný pohovor. S vybranými kandidátmi či kandidátkami uzatvoríme Zmluvu o dobrovoľníckej činnosti podľa Zákona č. 406/2011 Z. z. o dobrovoľníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Prečo u nás dobrovoľníčiť….

 • Facebook
 • Twitter
 • Gmail

„Na oblastnej úrovni som začal dobrovoľníčiť pre možnosť ďalšieho napredovania a šancu získať nové skúsenosti. Ak máte radi výzvy a nebojíte sa nového a zodpovednosti, nie je dôvod aby ste sa na oblastnú úroveň nedali!“

– Dávid Solčiansky (Daffčo)

 • Facebook
 • Twitter
 • Gmail

„Dobrovoľníctvo na oblastnej úrovni je nesmierne dôležité pre zdravé fungovanie nielen našej skautskej oblasti, ale aj Slovenského skautingu ako takého. Vďaka dobrovoľníckej energii môžeme spolu napríklad rozvíjať skauting, realizovať kvalitné vzdelávačky a omnoho viac!“

– Eva Novotná (Škorica)

 • Facebook
 • Twitter
 • Gmail

„Dobrovoľníctvo na oblastnej úrovni, prečo nie?“

– Jakub Uher (Danka)

Posledná aktualizácia: 8. január 2022

Prečítaj si…

iScout: Cesta okolo sveta (reportáž)

iScout: Cesta okolo sveta (reportáž)

O iScouta som zavadil v článku na webstránke Slovenského skautingu. Ešte ako som čítal, tak mi napadlo, že by to bolo parádne spestrenie rangerského programu. Povedal som o tom zborovému, ktorý so mnou zdieľal nadšenie. Pozreli sme si detaily súťaže a registráciu...

Medvedí skaut Patrik: Je dobré prekračovať vlastné hranice (rozhovor)

Medvedí skaut Patrik: Je dobré prekračovať vlastné hranice (rozhovor)

Patrik Martiška známy pod prezývkou Počítač dosiahol za 4 roky svojho skautovania výrazný miľník – podarilo sa mu zdolať neľahké podmienky pre získanie najvyššieho programového ocenenia Medvedí skaut! V domovskom 23. zbore Nitrava Nitra je tak vôbec druhý človek, ktorému sa podarilo úspešne splniť všetky podmienky. Viac sa dočítate v rozhovore…